ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

ارتباط بروز دیابت و فصل های سرد سال

 در فصول سرد سال بروز دیابت افزایش پیدا میکند و گزارش شده است که در فصل پاییز قندخون افزایش پیدا میکند به دلیل اینکه ویتامینD کم به بدن میرسد. تغيير فصل و شروع هواي سرد در تغيير قند خون افراد موثر بوده زيرا كاهش فعاليت ناشي از هواي سرد موجب افزايش قند خون در افراد مي‌شود.

تهديدی برای مردان

11300 1 17-07-1396, 22:01
هفته اول اسفند ماه هفته سلامت مردان نامگذاری شده است باید دانست شایع ترین بیماری هایی که مردان را تهدید می کند اغلب قابل درمان می باشند. در ادامه به چند بیماری مردان و راه های جلوگیری و بهبود آن ها اشاره می شود.

شما یک روزه مبتلا به دیابت نمی شوید

6406 0 12-07-1396, 22:01
دیابت از بیماریهای مزمنی است که بدلیل اختلال در متابولیسم قند ایجاد می گردد. شما یک روزه مبتلا به دیابت نمی شوید. بلکه این بیماری معمولا با اختلال تحمل گلوکز که اصطلاحا مرحله پره دیابت و یا قبل از دیابت شناخته می شود،

دیابتی ها سیگار را ترک کنند

سیگار برای سلامت هر کسی مضر و مخرب است، ولی نیکوتین موجود در سیگار می تواند برای افراد دیابتی مخرب تر و کشنده تر باشد. جالب است بدانید در بررسی های آزمایشگاهی پژوهشگران معلوم شده است که نیکوتین سطوح قند خون را افزایش می دهد. لذا هر چه میزان نیکوتین بیشتر باشد، سطح قند خون نیز بیشتر افزایش می

افسردگی و دیابت

11950 2 30-01-1396, 11:21
بر اساس نتایج یک پژوهش جدید دیابت و قند به بیماری‌های روحی روانی منجر می‌شود. عاشق قند نبودن سخت است. قند همه جا هست در شکلات، بستنی، نوشیدنی‌های گازدار، شیرینی‌جات و خلاصه هر خوراکی شیرین حاوی قند است.

دیابتی ها مراقب وزن خود باشید

دیابت شایع‌ترین بیماری متابولیک در سرتاسر دنیاست و مشخصه اصلی آن افزایش پایدار و بالای قند خون است. از یک منظر دیابت به دو نوع یک و دو تقسیم می‌شود. دکتر تیرنگ نیستانی در مورد اینکه چه کسانی ریسک بیشتری برای ابتلا به دیابت دارند گفت: سندروم متابولیک (مجموع نشانه‌هایی که به وضعیت خاص از

دیابت و رانندگی

13301 1 3-04-1393, 11:24
در مورد رانندگي بيماران ديابتي منعي وجود ندارد اما به منظور حفظ سلامتي بیمار و نيز افراد جامعه رعايت یک سری از  نكات ضروري است.

ارث والدین دیابتی به کودکان

رييس انجمن ديابت گفت: با توجه به آن كه در ابتلا به ديابت نوع يك، ارث نقشي ندارد و ژن، تعيين كننده است اگر يكي از زوجين مبتلا به اين بيماري باشد، 2 تا 5 درصد امكان ابتلاي فرزند آنان به ديابت نوع 1 وجود دارد.

مشکلات زنان دیابتی در رابطه جنسی

هنگامی که بسیاری از افراد کلمات "دیابت و اختلال عملکرد جنسی ،" را میشنوند، به طور خودکار فکر می کنند که این مشکل مردان است. اما زنان مبتلا به دیابت نیز می توانند مشکلات جنسی در رابطه با میزان قند خون را تجربه کنند.

دلفین ها و کمک به درمان دیابت

22197 0 7-01-1393, 13:53
 دانشمندان بنیاد ملی پستانداران دریایی آمریکا می گویند دلفین های پوزه کوتاه درست مانند افراد مبتلا به دیابت به انسولین مقاوم هستند.پژوهشگران در این تحقیق با بررسی نمونه های خونی دلفین های تربیت شده که بطور مداوم در طول روز غذا می خورند ولی در طول شب چیزی نمی خورند دریافتند تغییرات ایجاد شده

ارتباط بین آلزایمر و دیابت

4234 0 13-12-1392, 13:35
دانشمندان از ارتباط ژنتیکی بین بیماری آلزایمر و دیابت پرده برداشتند. این یافته می تواند راه را برای درمان و پیشگیری از آلزایمر هموار کند.پیش از این گفته می شد افراد مبتلا به دیابت بیشتر در معرض خطر ابتلا به آلزایمر هستند اما چرایی این امر مشخص نبود.  

پیوند سلول های بنیادی او تولید انسولین در بدن

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند درمان دیابت با سلول های بنیادی امکان پذیر شد . آنان عنوان کردند که با انجام تحقیقاتی بر روی موش ها، برای نخستین بار نشان دادند، پیوند سلول های بنیادی انسان می تواند به طور موفقیت آمیزی تولید انسولین را در بدن احیا و دیابت را در این جانوران درمان کند.

دیابت و مهمانی

برخی از بیماران دیابتی در زندگي روزمره رژيم غذايي سالم و مناسب خود را به خوبي دنبال مي كنند اما به محض اينكه مهماني، مسافرت يا تعطيلاتي پيش بيايد همه برنامه هايشان به هم مي ريزد و هر چه تلاش كرده بودند تا قند خون خود را به میزان دلخواه برسانند نقش برآب مي شود.

دیابت و استرس

6138 1 26-11-1392, 13:25
 مراقبت از دیابت، برای بیمار تنش روانی زیادی ایجاد می کند. تنش روانی می تواند فرد را مستعد افسردگی کند. با ظهور عوارض دیابت، فرد احساس درماندگی و ناکامی می کند. این احساسات می توانند بیمار را در معرض ابتلا به اختلالات تغذیه ای قرار دهند. عوارض هیجانی و تنش روانی نقش مهمی در کنترل قند خون

ازدواج و دیابت

8440 0 15-11-1392, 13:08
بدون شک ازدواج یکی از مراحل مهم در مسیر تکامل زندگی فردی و اجتماعی افراد بوده و از جنبه های گوناگون اهمیت دارد. نهاد خانواده در فرهنگ ایرانی بسیار حائز اهمیت است و در مقایسه با سایر نهادهای جامعه از نظر اندازه کوچک ترین ولی از نظر اعتبار و اثربخشی عظیم ترین و پایدارترین نهاد اجتماعی است،