ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

ارتباط بروز دیابت و فصل های سرد سال

 در فصول سرد سال بروز دیابت افزایش پیدا میکند و گزارش شده است که در فصل پاییز قندخون افزایش پیدا میکند به دلیل اینکه ویتامینD کم به بدن میرسد. تغيير فصل و شروع هواي سرد در تغيير قند خون افراد موثر بوده زيرا كاهش فعاليت ناشي از هواي سرد موجب افزايش قند خون در افراد مي‌شود.

آفت کش ها و ابتلا به دیابت

رئیس انجمن سم شناسی و مسمومیت های ایران با اشاره به اینکه مسمومیت با آفت کش ها باعث ایجاد اختلالات حرکتی و بیماریهای گوارشی می شود، عنوان کرد: آسیب ناشی از تجمع سم آفت کش ها در پانکراس و کبد باعث ابتلا به دیابت می شود.

بيماري همه گير در حال شيوع ، دیابت شیرین

  ديابت شيرين يك بيماري است كه در آن بدن قادر به توليد و يا استفاده از انسولين نمي باشد. انسولين يكي از هورمونهاي ضروري بدن است كه ميزان سوخت و ساز گلوكز، چربي و پروتئين را تنظيم مي كند. اين سوخت و سازها بر اثر بيماري ديابت دچار اختلال مي گردند. بطور معمول افرادي كه از ديابت رنج مي برند

افزایش توده ماهیچه ای و کاهش خطر دیابت

12270 0 3-05-1396, 15:53
محققین ثابت کردند که توده ماهیچه ای بیشتر (نسبت به سایز بدن) با حساسیت بهتر انسولین و ریسک کمتر پره دیابت و حتی دیابت ارتباط مستقیم دارد. در واقع این مطالعه نقش مهم حفظ تناسب اندام و ساخت ماهیچه را پیشنهاد می کند؛ و پیغام خوشی است برای بسیاری بیماران دچار اضافه وزن که در کاهش وزن موفق نبوده اند.

دیابتی ها سیگار را ترک کنند

سیگار برای سلامت هر کسی مضر و مخرب است، ولی نیکوتین موجود در سیگار می تواند برای افراد دیابتی مخرب تر و کشنده تر باشد. جالب است بدانید در بررسی های آزمایشگاهی پژوهشگران معلوم شده است که نیکوتین سطوح قند خون را افزایش می دهد. لذا هر چه میزان نیکوتین بیشتر باشد، سطح قند خون نیز بیشتر افزایش می

پیر چشمی در دیابت

یک متخصص و جراح چشم گفت: افراد مبتلا به دیابت زودتر به پیرچشمی دچار می شوند.دکتر علیرضا جعفری، متخصص و جراح چشم و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با ایسنا با اشاره به این که سن شروع پیرچشمی از40 سالگی به بعد است، افزود: در این سن دامنه تطابق بینایی انسان کاهش پیدا می کند.  

امدادرسانی به دیابتی ها

فرض کنید در پارک در حال قدم زدن هستید. ناگهان فرد بدحالی را می بینید که روی نیمکت نشسته و هوشیاری اش را از دست داده است. در این زمان چه می کنید؟

اثرات جبران ناپذر دیابت بر چشم

10001 4 18-10-1395, 15:16
  بیماران دیابتی می‌توانند با برنامه غذایی مناسب، فعالیت بدنی منظم و وزن مناسب، قند خون خود را کنترل کرده و بدین‌ترتیب بیماری را مدیریت کنند. دکتر مسعود کیمیاگر معتقد است :بیماران دیابتی باید در برنامه غذایی خود 3وعده غذای اصلی و 2وعده غذای فرعی را بگنجانند.

پیگیری از دیابت با مصرف ماست روزانه

دکتر فرانک هو استاد تغذیه و اپیدمیولوژی دانشگاه هاروارد و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: «داده‌هایی که جمع‌آوری کردیم نشان می‌دهد که مصرف ماست فایده قابل توجهی در کاهش خطر ابتلا به دیابت دارد. البته میزان این تاثیر خیلی زیاد نیست و حدود ۱۸ درصد است.»

دیابت و مراقبت روزانه از پاها

    نوروپاتی یکی از عوارض دیررس بیماری دیابت است که در این وضعیت حس درد در بیمار مبتلا ضعیف شده و عوامل محرک اعصاب حسی مانند فشار، سرما، گرما، درد، موجب بروز زخم‌های مزمن مقاوم به درمان دارویی می‌شوند.

ديابت بچه ها را بزرگ نکنيد!

15290 2 11-03-1393, 09:58
ديابت از جمله بيماري‌هايي است که لفظ آن بار معنايي منفي ايجاد مي‌کند، چه در ميان خانواده چه در ميان جامعه. مثلا اگر کودکي دچار سرماخوردگي شود، خانواده او تنها رنج بيماري فرزند را بر دوش خواهد کشيد اما در برخورد با يک بيماري مانند ديابت علاوه بر رنج داشتن يک عضو يا يک فرزند بيمار در خانواده، ما

خواب نيم‌روز ديابت مي‌آورد!

19937 2 10-02-1393, 09:46
 اين خبر در مورد مطالعه‌اي بود که روي چيني‌ها انجام شده و نتايج نشان داده بود کساني که در طول روز چرت بعدازظهر مي‌زنند و مرتبا 4 تا 6 بار در هفته اين کار را تکرار مي‌کنند 36 درصد ريسک ابتلا به ديابت‌شان بالاتر از افرادي است که اين عادت را نداشته‌اند

ارث والدین دیابتی به کودکان

رييس انجمن ديابت گفت: با توجه به آن كه در ابتلا به ديابت نوع يك، ارث نقشي ندارد و ژن، تعيين كننده است اگر يكي از زوجين مبتلا به اين بيماري باشد، 2 تا 5 درصد امكان ابتلاي فرزند آنان به ديابت نوع 1 وجود دارد.

کدام ورزش‌ها برای دیابت مفیدند و کدام مضر

اگر شما دیابت دارید یکی از بهترین چیزهایی که برای شما لازم است، فعالیت بدنی است. یک برنامه ورزشی منظم و ممتد می تواند قند خون شما را تثبیت کند، نیاز به دارو و انسولین را کاهش می دهد و تغییرات وزن را کنترل می کند.

مشکلات زنان دیابتی در رابطه جنسی

هنگامی که بسیاری از افراد کلمات "دیابت و اختلال عملکرد جنسی ،" را میشنوند، به طور خودکار فکر می کنند که این مشکل مردان است. اما زنان مبتلا به دیابت نیز می توانند مشکلات جنسی در رابطه با میزان قند خون را تجربه کنند.