ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

غذای مخصوص دیابتی

بر خلاف عقیده عموم ،خرید یا تهیه غذاهای مخصوص بیماران دیابتی لازم و ضروری نیست.بیمار دیابتی می تواند و می بایستی از انواع غذاهایی که سایر اعضاء خانواده استفاده می کنند مصرف نماید.البته قند و شکر و تمام مواد غذایی تهیه شده با آنها مستثنی است.

ارتباط بروز دیابت و فصل های سرد سال

 در فصول سرد سال بروز دیابت افزایش پیدا میکند و گزارش شده است که در فصل پاییز قندخون افزایش پیدا میکند به دلیل اینکه ویتامینD کم به بدن میرسد. تغيير فصل و شروع هواي سرد در تغيير قند خون افراد موثر بوده زيرا كاهش فعاليت ناشي از هواي سرد موجب افزايش قند خون در افراد مي‌شود.

تهديدی برای مردان

11300 1 17-07-1396, 22:01
هفته اول اسفند ماه هفته سلامت مردان نامگذاری شده است باید دانست شایع ترین بیماری هایی که مردان را تهدید می کند اغلب قابل درمان می باشند. در ادامه به چند بیماری مردان و راه های جلوگیری و بهبود آن ها اشاره می شود.

توصیه های غذایی در دیابت

  هدف اصلی از رژیم درمانی در بیماران دیابتی، استفاده از موادغذایی به صورت متعادل است. اصولاً رژیم غذایی ای كه توسط كارشناسان و متخصصان تغذیه برای افراد دیابتی تهیه می شود دارای اهداف زیر است.

شما یک روزه مبتلا به دیابت نمی شوید

6406 0 12-07-1396, 22:01
دیابت از بیماریهای مزمنی است که بدلیل اختلال در متابولیسم قند ایجاد می گردد. شما یک روزه مبتلا به دیابت نمی شوید. بلکه این بیماری معمولا با اختلال تحمل گلوکز که اصطلاحا مرحله پره دیابت و یا قبل از دیابت شناخته می شود،

آفت کش ها و ابتلا به دیابت

رئیس انجمن سم شناسی و مسمومیت های ایران با اشاره به اینکه مسمومیت با آفت کش ها باعث ایجاد اختلالات حرکتی و بیماریهای گوارشی می شود، عنوان کرد: آسیب ناشی از تجمع سم آفت کش ها در پانکراس و کبد باعث ابتلا به دیابت می شود.

کوه رفتن افراد دیابتی در فصل های سرد

توصيه مي‌شود از انجام ورزش كوهنوردي پرهيز كنند. در كوهنوردي بايد خيلي از پاها مراقبت شود.در اين بيماران به علت ديابت، اعصاب حسي آسيب ديده‌اند و پاها حس چنداني ندارند و ورزش كوهنوردي فشار زيادي روي پاها وارد مي‌كند و ممكن است در ناحيه كف پا زخم ايجاد شود.

بيماري همه گير در حال شيوع ، دیابت شیرین

  ديابت شيرين يك بيماري است كه در آن بدن قادر به توليد و يا استفاده از انسولين نمي باشد. انسولين يكي از هورمونهاي ضروري بدن است كه ميزان سوخت و ساز گلوكز، چربي و پروتئين را تنظيم مي كند. اين سوخت و سازها بر اثر بيماري ديابت دچار اختلال مي گردند. بطور معمول افرادي كه از ديابت رنج مي برند

ارتباط گوشت قرمز و دیابت

 پیش از این محققان به این نتیجه رسیده بودند که مصرف زیاد گوشت قرمز و به خصوص محصولات گوشتی از قبیل سوسیس، کالباس و... احتمال ابتلا به سرطان کولون را افزایش می‌دهد.

آیا گیاه خواری برای افراد مبتلا به دیابت مفید است؟

 وقتی فردی متوجه می شود که مبتلا به دیابت شده است، در مرحله اول احساس نگرانی شدیدی می کند. در این حالت، اولین کاری که برای کنترل قند خونش انجام می دهد، تغییر در برنامه غذایی خود است.اگرچه این کار اولین قدم در درمان بیماری دیابت به ویژه دیابت نوع دو می باشد، اما انتخاب برنامه های غذایی غیر

قهوه و پیشگیری از دیابت نوع دو

 پزشکان چینی در طی آزمایشی جدید دریافته‌اند که قهوه از فعالیت‌ ماده‌ای که با بروز دیابت نوع دوم مرتبط است، جلوگیری می‌کند و به همین دلیل مصرف چند فنجان قهوه در روز تاثیر مهمی‌در کاهش خطر ابتلا به این بیماری دارد.

50 درصد زنان دارای دیابت بارداری در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2

12555 0 3-05-1396, 15:53
   رجب افزود: دیابت با توجه به علم امروز عارضه‌ای است که کاملا رفع نمی‌شود و تا آخر عمر، همراه فرد دیابتی باقی می ماند اما می‌توان با همکاری پزشک و آموزش فرد دیابتی آن را کنترل کرد. به گفته وی دیابت درعده‌ای ازمبتلایان به بعضی از بیماری‌ها (مثل مبتلایان به تالاسمی، بیماری‌های مربوط

پیر چشمی در دیابت

یک متخصص و جراح چشم گفت: افراد مبتلا به دیابت زودتر به پیرچشمی دچار می شوند.دکتر علیرضا جعفری، متخصص و جراح چشم و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با ایسنا با اشاره به این که سن شروع پیرچشمی از40 سالگی به بعد است، افزود: در این سن دامنه تطابق بینایی انسان کاهش پیدا می کند.  

درمان دیابت در پائیز با سیب

آغاز فصل پاییز به معنای وارد شدن به فصل انواع سیب هاست که از دیرباز به عنوان مظهر سلامتی شناخته شده است.سیب منبع خوبی از انواع ویتامین هاست که افزودن آن به رژیم غذایی نه تنها به سالم ماندن بدن کمک می کند، بلکه طول عمر را افزایش می دهد.

دیابتی ها نباید چاق شوند

با لاغر کننده ای بسیار قوی آشنا شوید. فیبرها به روند لاغری شما سرعت بیشتری می دهند به شرط این که بدانید چگونه و به چه نحوی آن ها را مصرف کنید.